Eseménynaptár
Általános iskolai beiratkozás
A 2018-2019-aes tanévre történő beíratás időpontja: 2018. április 12-13.
800-1900 óra.

Elérhető a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvári Járási Hivatal hirdetménye az általános iskolai körzethatárok kijelöléséről.

Segítségért forduljanak hozzánk bizalommal!

HÉTFŐ: 15.15 -16.15    KEDD: 16.00 -17.00    SZERDA: 15.15 – 16.15
A tagdíj befizetése átutalással történik, az alábbi számlaszámra: (név+ csapatnév!)

Alba -Fehérvár Kosárlabda Kft.: 58600362-11239884
KOSARAS HÍREK
 Ismét "páratlan forduló" és ismét két győzelem!
7. forduló, Várpalota             2018. április 8.

1. Pákozdi Kócsagok - Várpalotai Párducok    74 : 6

Dobott pontok:     Szász Mátyás 21; ; Bondor Flóra 20 ; Vagyon Réka 12; Kulcsár Emese 11;  Telkes István 7; Kozma Eszter  2; Unger Fanni 1 pont.

2. Pákozdi Kócsagok - DKKA    48 : 29

Dobott pontok:    Szász Mátyás 13; ; Bondor Flóra 13 ; Vagyon Réka 7; Kulcsár Emese 7;  Telkes István 3; Kozma Eszter  2; Butola Dorka 1;       Unger Fanni 1; Tar Dorottya 1.

Mindkét mérkőzésen lendületesen, lelkesen játszottunk és  a döntő meccsen kitartásból, küzdeni tudásból is jelesre vizsgázott a csapat!

Gratulálunk a csapat minden tagjának!:

BONDOR FLÓRA, BUTOLA DORKA, KOZMA ESZTER, KULCSÁR EMESE, SIMÓ JÁZMIN, TAR DOROTTYA, UNGER FANNI, ÜVEGES LILI, VAGYON RÉKA, KAPOSI GERGŐ, SIPŐCZ MILÁN, SZÁSZ MÁTYÁS, TELKES ISTVÁN

Korábbi hírek:
Újra sikerekről számolhatunk be!
5. forduló, Székesfehérvár             2018. február 11.

1. Pákozdi Kócsagok - Várpalotai Párducok    100 : 9

Edzői értékelés: Egy nagyon kezdő, a bajnokságba nemrég bekapcsolódó ellenféllel kerültünk szembe, így a győzelem nem volt kérdéses. Az ellenfél nem nagyon tudott védekezni ellenünk, így ennek és a csapat lelkesedésének eredménye a dobott 100 pont, aminek az utolsó percben történő elérése hihetetlen élmény volt minden kosarasom számára! Öröm volt látni, hogy amikor elérhető távolságba került a "bűvös százas", mennyire biztatták egymást, izgultak az új kitűzött cél eléréséért. Külön értéke ennek, hogy több olyan kosarasom is szerzett sok pontot, akik korábban, erősebb ellenfél ellen bátortalanabbul játszottak. Természetesen a helyén kezeljük ezt a győzelmet, de a gratuláció jár a csapat minden tagjának, amiért végig lelkesen, pontra éhesen játszottak!

Szász Mátyás 28 pont; Telkes István Ádám 19 pont; Bondor Flóra 15 pont; Kulcsár Emese Sára 15 pont, Vagyon Réka 15 pont; Üveges Lili 6 pont; Kozma Eszter Sára 1 pont; Sipőcz Milán 1 pont.

2.  Pákozdi Kócsagok - Kenguru Füred     52 : 22

Edzői értékelés: A második mérkőzésünk már "keményebb dió" volt, nagyon ügyes, gyors csapat ellen játszottunk a csoport első helyéért. Az első pontot az ellenfél dobta, de jól védekeztünk, így több pontot nem tudtak már dobni az első negyedben. A következő öt játékosunk már komolyabb, harcosabb csatát vívott a második negyedben, de azt is sikerült megnyerni, úgy, hogy négy fő az ötből tudott pontot szerezni. Jól védekeztünk, a dobásokra jobban koncentráltunk, és a harcos lelkesedés kitartott a mérkőzés végéig, annak ellenére, hogy 10 fővel, csere nélkül tudtunk csak kiállni. Nagyon gratulálok a csapat minden tagjának, azért külön, mert az edzéseken gyakorolt védekezési, dobástechnikai dolgokból már egyre többet valósítottak meg a mérkőzés során.

Szász Mátyás 14 pont; Bondor Flóra 10 pont, Kulcsár Emese 8 pont; Vagyon Réka 7 pont; Telkes István 5 pont; Üveges Lili 5 pont; Kaposi Gergő 2 pont,  Kozma Eszter 1 pont.

Gratulálunk a csapat minden tagjának!

BONDOR FLÓRA, KOZMA ESZTER, KULCSÁR EMESE, TAR DOROTTYA, ÜVEGES LILI, VAGYON RÉKA, KAPOSI GERGŐ, SIPŐCZ MILÁN, SZÁSZ MÁTYÁS, TELKES ISTVÁN

korábbi hírek:

2. forduló Székesfehérváron
2017. november 19., vasárnap
DKKA NYUSZIK - PÁKOZDI KÓCSAGOK    28 : 36
10 emberrel vágtunk neki a 2. fordulónak. A hiányzók miatti bizonytalanság nagyon meglátszott az első két negyedbeli játékunkon: a Nyuszik ellen mi voltunk "nyuszik". Jót tett a szünet, mert utána a ponterősebb játékosok végre 'felébredtek', bátrabban vállalkoztak a dobásokra, mindenki jobban figyelt a lepattanóknál és a védekezésnél is. A 3. negyed eredménye (0:14) önmagáért beszél, itt fordítottuk meg a mérkőzést. Az utolsó 10 percben a legrutinosabb játékosunk szerencsére elkapta a fonalat, így nem csak tartani, de egy kosárral még növelni is tudtuk az előnyt. A második félidőben a védekezésünk nagyon jó volt, ezért külön dicséret illeti a gyerekeket! Nagyon büszke vagyok mind a tíz kosarasomra, különösen azért is, mert öten abszolút kezdőként nagyon jól helytálltak, hasznos, harcos tagjai voltak a csapatnak.
Szász Mátyás 17 pont; Kulcsár Emese 10 pont; Telkes István 4 pont; Vagyon Réka 2 pont Kozma Eszter 1 pont; Üveges Lili  1 pont; Kaposi Gergő  1 pont
PÁKOZDI KÓCSAGOK - DKKA TIGRISEK    46 : 26
A második mérkőzésen bátrabban kezdtünk, és ami fontos, hogy többen is szereztek mezőnykosarat, nem csak a 'rutinosabb' játékosaink. A második félidőre ismét felpörgött a csapat, bátrabban, gyorsabban játszottunk, annak ellenére, hogy a két egymás utáni mérkőzés miatt a fáradság jelei is látszottak már. Külön öröm, hogy mindenkinek sikerült pontot szerezni a mérkőzésen. A csapatunk történetében most volt először, hogy mindkét meccsünket sikerült megnyerni, úgyhogy nagyon nagy volt a boldogság! Ismét köszönöm a szülők lelkes támogatását és büszkén gratulálok a gyerekeknek!  Hajrá Kócsagok!
Szász Mátyás  9 pont; Kulcsár Emese 7 pont; Telkes István 7pont; Vagyon Réka  6 pont; Üveges Lili  5 pont; Kaposi Gergő 3 pont; Unger Fanni 3 pont; Butola Dorka 2 pont; Kozma Eszter Sára 2 pont; Sipőcz Milán 2 pont.

1. forduló  Várpalotán             edzői értékelés:

Első mérkőzés: Pákozdi Kócsagok - DKKA Tigrisek  42 : 20      "Győzelemmel, bátor, lelkes játékkal kezdtük az első bajnoki fordulót, annak ellenére, hogy a 12 főből hatan életük első kosárlabda mérkőzésén vettek részt, ebből négyen szeptemberben kezdtek el kosarazni.  Az első két negyedben - helyenként kifejezetten biztató játékkal- megszereztük a biztos vezetést, jól dobtuk a büntetőket is. A második félidőben már kicsit figyelmetlenebbek voltunk, pontatlanabbak voltak a dobások, védekezés nem volt olyan koncentrált, mint az elején.  A dobott 42 pont nagyon szép eredmény, különösen úgy, hogy 9 játékosunk osztozik rajta. Büszke vagyok csapatom minden tagjára, gratulálok!"
Második mérkőzés: Várpalotai Sárkányok- Pákozdi Kócsagok  51 : 27            "A második mérkőzésen, a hazai fiú csapat ellen nagyon rossz védekezéssel kezdtünk, így egy sokkoló különbség lett az eredmény, amiből nem nagyon tudtak felocsúdni a játékosaim. A jól szervezett, fizikálisan sokkal erősebb csapat ellen a vereség nem szégyen, sőt pozitívumként értékelem, hogy a meccs során minden dobott pontnak örültek a gyerekek, a szülők végig lelkesen biztatták őket és volt tartásuk, erejük arra, hogy az utolsó negyedet 8 ponttal megnyerjék! Gratulálunk az ellenfélnek, köszönjük a szülői támogatást!"